Přeskočit na obsah

Cena CNZ 2013

Shares

image_previewSdružení CNZ, o.s. (Co po nás zbude) v rámci tradiční soutěže IT projekt roku pořádané asociací CACIO, jejíž vyhodnocení proběhlo v lednu letošního roku, poprvé udělilo “Cenu CNZ” jako zvláštní ocenění pro projekt společnosti DB SCHENKER s názvem Digitalizace přijatých dokumentů od dodavatelů a jejich následné elektronické zpracování. Radní CNZ, kteří hodnotili projekt této společnosti, projekt oslovil především pro jeho vztah k digitální kontinuitě.

Logistická společnost DB Schenker působící v České republice implementovala procesy a aplikace pro digitalizaci a úplný elektronický oběh více než 90% všech dokladů od svých dodavatelů, a to především faktur a dalších účetních dokladů, včetně průvodních listů ke svým zásilkám a další přílohy. Radní ocenili fakt, že navržené a implementované řešení zohledňuje nejen využití samotných aplikací a úložišť pro digitalizaci a digitální oběh dokumentů, ale optimalizovalo i procesy uvnitř firmy, které zajišťují efektivní zpracování takových dokumentů. Toto řešení vyhovuje nejen samotné společnosti DB Schenker, ale i jejím dodavatelům a zákazníkům, a především je plně v souladu s legislativními požadavky stanovenými v ČR a Evropské unii. Hovoříme-li o evropském rozměru, je třeba uvést, že poměrně velké procento partnerů společnosti DB Schenker, kteří také těží z digitálního oběhu dokumentů, je z jiných evropských zemí. Projekt tak ukazuje, že rozumná implementace procesů a informačních technologií opravdu může posilovat konkurenceschopnost a může významně přispět k rozvoji skutečně evropského byznysu.

Z těchto důvodů se sdružení CNZ rozhodlo udělit “Cenu CNZ”. Tato cena má zohlednit projekty, které se zabývají inovacemi v oblasti digitální kontinuity, a to především důvěryhodnosti a dlouhodobé péče o digitální dokumenty. Cenu předal poslanec PSP a předseda hospodářského výboru pan Ivan Pilný společně s předsedou sdružení CNZ Janem Heislerem na slavnostním večeru k vyhlašování cen soutěže IT projekt roku, ve čtvrtek 13. února večer, v prostorách Autoklubu ČR (ulice Opletalova 29, Praha 1). Na tomto slavnostním večeru byly předány i ostatní ocenění v soutěži.

„Cena CNZ“ je udělována v rámci soutěže IT projekt roku v kategorii „Dlouhodobé uchování informací“.
Křišťálovou trofej vyrobila novoborská společnost SpOo Design Radim Sukup.

Fotogalerie z vyhlášení vítěze Ceny CNZ 2013 ZDE

Shares