Přeskočit na obsah

Zpráva z akce

Shares

Stejně jako tomu bylo u předchozích ročníků, naprostá většina přednášek a prezentací letošní konference se detailně věnovala aktuálním otázkám rozvoje eGovernmentu, zvláště pak nové „elektronické“ legislativě, informačnímu systému datových schránek a všem souvisejícím záležitostem, mezi něž nepochybně patří také archivace elektronických dokumentů.

b1
J. Heisler, J. Svoboda, J. Bernas při úvodu do bloku

Partnerem bloku eArchivace, nesoucí podtitul „Kam s nimi?“, bylo sdružení CNZ, které se problematice dlouhodobého ukládání elektronických dokumentů soustavně věnuje. Odpověď na položenou otázku přišlo hledat na 200 účastníků, kteří do posledního místa zaplnili Přednáškový sál

b2
Zájem o blok eArchivace byl pro mnohé překvapením

V tematickém bloku, kterým provázel Jaroslav Svoboda, zazněly tyto odborné prezentace:

      b3
O. Macek, M. Kunt a M. Rada v diskusi

Po odborných prezentacích a přítomné pozdravil předseda sdružení CNZ Jan Heisler. Informoval o připravovaných aktivitách a oznámil termín letošní konference CNZ, která se uskuteční 22. září. Dále následovala diskuse, kterou příspěvkem nazvaným „Nová legislativa spisové služby“uvedl a následně také řídil Miroslav Kunt. Přestože blok eArchivace zakončoval program prvního dne konference, živá diskuse nám potvrdila, že témata byla zvolena velmi vhodně.

Audiozáznam z diskuse.

Petr Novák, CNZ
Shares