Přeskočit na obsah

Videozáznam ze semináře CNZ – Správa obsahu elektronických dokumentů

  • MaK 
Shares

Seminář se konal 25. dubna 2024, 14:00 – 15:00 hod. online pomocí nástroje MS Teams.

Videozáznam je k dispozici na YouTube kanálu CNZ.

Představen byl zajímavý startupový projekt efektivní práce s obsahem elektronických dokumentů, který cílí na minimalizaci času stráveného s úpravou dokumentů a maximalizaci obohacení dokumentu o další informace.

Projekt LIMACTA je originální řešení pro práci s texty, které se inspiruje fungováním vývojářů SW a jejich způsobem práce v moderních vývojových prostředích. Projekt necílí na správu dokumentů, kterou řídí sofistikované DMS, naopak na ně plně navazuje pomocí automatizace práce s textem a napojení na ostatní systémy (emaily, správa úkolů, řízení procesů, správa identit apod.). Jako primární rozhraní LIMACTA používá formu rozšíření pro běžný textový editor, zdrojová data jsou však nezávislá a není tedy nutné, aby se klient musel učit pracovat v novém prostředí.

Seminář přiblížil účastníkům ideu projektu a ukázal praktické ukázky přípravy dodatků ke smluvním dokumentům, provázání externích informací přímo do těla dokumentu, nebo poskytování pouze částečných kopií a jejich zapracování zpět. Na závěr proběhla diskuze k možnostem využití, dalšího rozvoje, napojení na další systémy apod.

Shares