Přeskočit na obsah

Pardubický kraj získal Cenu CNZ v rámci soutěže IT projekt roku

  • PN 
Shares

V 18. ročníku soutěže IT projekt roku CACIO vybírala hodnotící komise vítěze z dvaceti dvou přihlášených velice kvalitních projektů. V důsledku pandemických opatření byly výsledky vyhlášeny elektronickou formou. I letos byla udělena cena CNZ za mimořádný přínos pro oblast digitální kontinuity, důvěryhodnosti a dlouhodobého ukládání digitálních dokumentů. Tuto cenu získal Pardubický kraj za svůj projekt Digitalizace krajského úřadu

Projekt přinesl zefektivnění práce jednotlivých odborů s využitím digitalizace celé řady agend, elektronického podepisování a schvalování v aplikaci Elektronická podpisová kniha. Ta je využita i při schvalovacích procesech v ekonomických agendách s vazbou na finanční kontrolu. Schvalovací procesy i elektronická finanční kontrola jsou striktně definovány. Tím je zabezpečeno, že pracovníci nevynechají žádný z požadovaných kroků dle zákona nebo Interní směrnice a nelze provést úhradu bez schválení určenou osobou.

Pro veřejnost se kraj rozhodl poskytovat digitální služby prostřednictvím Portálu občana, který slouží ke sběru elektronických žádostí o dotace i pro úplná elektronická podání s využitím účtu v NIA. Od papírových dokumentů se zcela oprostila i agenda usnesení. Podklady jsou vytvářeny digitálně a elektronicky je zajištěna i jejich distribuce.

Projekt, jehož realizace započala ještě před nástupem pandemie COVID-19, tak přispěl k udržení funkčnosti úřadu i jím zajišťovaných služeb pro veřejnost. Portál občana Pardubického kraje se tak stává místem, kde bude kraj v budoucnu nabízet své digitální služby dle zákona č. 12/2020 Sb.

Za CNZ, z.s.
Mgr. Vít Cvrček

 

Shares